xAI Elona Muska zabezpiecza 6 mld USD w ramach finansowania serii B, zbliżają się kolejne aktualizacje

Firma xAI Elona Muska ogłosiła niedawno, że pozyskała aż 6 miliardów dolarów w rundzie finansowania serii B, w której udział wzięli Andreessen Horowitz, Sequoia Capital i inni.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Startup Elona Muska zajmujący się sztuczną inteligencją, xAI, pozyskał 6 miliardów dolarów w ramach finansowania serii B.
  • Oficjalne oświadczenie daje istotny wgląd w cel finansowania.
  • xAI jest obecnie wyceniane na 24 miliony dolarów.

W ramach optymistycznego ruchu, xAI Elona Muska, renomowany startup zajmujący się sztuczną inteligencją (AI), ogłosił niedawno, że zapewnił sobie aż 6 miliardów dolarów w rundzie finansowania serii B, która odbyła się wczoraj, 26 maja. Dzięki udziałowi wielu gigantów inwestycyjnych, w tym Valor Equity Partners, Vy Capital, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Fidelity Management & Research Company i wielu innych, startup AI Muska zaznaczył znaczący kamień milowy dzięki temu kolosalnemu finansowaniu.

Od czasu ogłoszenia w lipcu 2023 r. xAI, startup zajmujący się sztuczną inteligencją, odnotował błyskawiczny wzrost, szybko zyskując znaczną przyczepność i rzucając wyzwanie pionierom branży, takim jak OpenAI Sama Altmana. Od wydania Grok-1 na X w listopadzie po niedawne zapowiedzi zaawansowanych modeli, takich jak Grok 1.5 i Grok1.5 v, xAI jeszcze bardziej ugruntowało swoją pozycję w globalnej branży sztucznej inteligencji.

Runda finansowania xAI serii B: Co się wydarzyło?

Zgodnie z oficjalnym komunikatem xAI, firma planuje kontynuować „gwałtowną trajektorię postępu w nadchodzących miesiącach, z wieloma ekscytującymi aktualizacjami technologii i produktami, które wkrótce zostaną ogłoszone”. W poście na X, Elon Musk powtórzył to, mówiąc: „W nadchodzących tygodniach będzie więcej do ogłoszenia”.

Co ciekawe, te stwierdzenia jeszcze bardziej rozpaliły szał w globalnej przestrzeni sztucznej inteligencji, ponieważ Musk niedawno zasugerował plany budowy superkomputera. „The Information” poinformowało kilka dni temu, że założyciel Tesli i SpaceX planuje zbudować superkomputer do zasilania następnej generacji swojego chatbota AI Grok.

Co więcej, w oficjalnym oświadczeniu firmy wskazano, że środki z wyżej wymienionej rundy finansowania zostaną następnie wykorzystane do „wprowadzenia pierwszych produktów xAI na rynek, budowy zaawansowanej infrastruktury oraz przyspieszenia badań i rozwoju przyszłych technologii”.

xAI Muska wyceniane na 24 mld dolarów

Według ostatnich doniesień, wraz z wyżej wspomnianą rundą finansowania, xAI jest obecnie wyceniane na 24 miliardy dolarów. CoinGape Media informowało wcześniej, że inwestorzy prowadzili rozmowy w sprawie zastrzyku inwestycyjnego w wysokości 3 miliardów dolarów dla xAI, mającego na celu zwiększenie wartości firmy do 18 miliardów dolarów. Teraz, wraz z wyżej wymienionym finansowaniem w wysokości 6 miliardów dolarów, łączna wycena 24 miliardów dolarów jeszcze bardziej umocniła przyczółek startupu Muska w sektorze sztucznej inteligencji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *