Genesis Digital rozważa wejście na giełdę poprzez IPO w USA: Raport

Genesis Digital rozważa plany wejścia na giełdę, podkreślając rosnące trendy wśród platform kryptowalutowych w USA

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Genesis Digital rozważa wejście na giełdę poprzez IPO
  • Rozmowy na temat IPO firmy są nadal ograniczone do wczesnych rozmów z kluczowymi partnerami.
  • Wejście na giełdę staje się obecnie głównym trendem w branży.

Wśród wielu amerykańskich firm rośnie chęć wejścia na giełdę, a wspierany przez Alameda Research górnik Genesis Digital jest najnowszym, który wykazał swoje zainteresowanie.

Genesis Digital Asset pracuje nad debiutem giełdowym

Według raportu Bloomberga, Genesis Digital Asset rozważa pomysł pierwszej oferty publicznej (IPO). Osoby zaznajomione ze sprawą, ale proszące o zachowanie anonimowości, zauważyły, że firma obecnie angażuje doradców w sprawie potencjalnego wejścia na giełdę. Genesis zaczęło planować rundę finansowania przed IPO, którą planuje uruchomić w nadchodzących tygodniach. Te same anonimowe osoby potwierdziły, że rozważania wciąż trwają, co może mieć wpływ na plany pozyskiwania funduszy.

Inne szczegóły dotyczące potencjalnego IPO będą prawdopodobnie ujawniane stopniowo, w miarę zbliżania się rozważań

Warto zauważyć, że wiele innych firm również wykazało ostatnio zainteresowanie wejściem na giełdę w najbliższym czasie, przy czym znaczny odsetek z nich to firmy wydobywające Bitcoiny. Northern Data AG rzekomo prowadzi rozmowy z doradcami w sprawie ogłoszenia IPO w Stanach Zjednoczonych. IPO połączy działalność w centrach danych i sektorach przetwarzania w chmurze sztucznej inteligencji (AI). Ponadto firma wydobywająca kryptowaluty poszukuje wyceny w wysokości 16 miliardów dolarów.

Powszechnie uważa się, że kolejnym krokiem Northern Data AG do IPO jest notowanie uczestniczących banków z nadzieją na wejście na Nasdaq już w pierwszej połowie 2025 roku. Możliwość osiągnięcia tego wyczynu w wyznaczonym terminie nie jest jeszcze znana.

Więcej prywatnych spółek oczekuje IPO

Firma inwestycyjna Animoca Brands, zajmująca się grami Blockchain i Web3.0, również wykazała zainteresowanie wejściem na giełdę zarówno w Hongkongu, jak i na Bliskim Wschodzie. Podobnie jak Northern Data AG, Animoca Brands bada obecnie możliwość wejścia na giełdę już w przyszłym roku. W tym przypadku odbyły się już wstępne rozmowy z bankami, ale Animoca nie zaangażowała jeszcze formalnie żadnych doradców finansowych do tego procesu.

Oprócz Genesis Digital, giełda kryptowalut Kraken również planuje IPO, które może rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Rosnące zainteresowanie firm wejściem na giełdę odzwierciedla rosnący popyt wśród entuzjastów kryptowalut na posiadanie akcji tych różnych firm. W czerwcu Coingape poinformował, że akcje czołowych firm kryptowalutowych, takich jak Circle, Kraken i Chainalysis, odnotowały dużą aktywność handlową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *