Fundacja Uniswap ujawnia aktywa przed głosowaniem w sprawie mechanizmu opłat

Uniswap proponuje nowy mechanizm opłat, wartość UNI wzrasta o 12,31%, a Fundacja ujawnia 41,41 mln USD w fiat i 730 tys. tokenów UNI.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Fundacja Uniswap ogłosiła, że głosowanie w łańcuchu nad nową propozycją mechanizmu opłat odbędzie się do 31 maja.
  • Ogłoszenie to zwiększyło wartość UNI o 12,31% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 11,29 USD.
  • Własność sieci głównej UniswapV3Factory zostanie przeniesiona do nowej instancji, jeśli propozycja zostanie przyjęta.

Fundacja Uniswap ogłosiła, że głosowanie w łańcuchu nad propozycją ustanowienia nowego mechanizmu opłat odbędzie się do 31 maja. Ogłoszenie to zwiększyło wartość natywnego tokena sieci, UNI, o 12,31% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 11,29 USD.

Uniswap proponuje autonomiczny system pobierania opłat

Fundacja Uniswap przedstawiła kluczowy krok w kierunku wdrożenia autonomicznego pobierania i dystrybucji opłat w pulach Uniswap V3. Jeśli propozycja zostanie przyjęta, własność głównej sieci UniswapV3Factory zostanie przeniesiona na nowo wdrożoną instancję V3FactoryOwner. Głosowanie nie spowoduje jednak aktywacji opłat, które zostaną uwzględnione w przyszłej propozycji.

W lutym Fundacja Uniswap zaproponowała mechanizm wynagradzania za opłaty dla posiadaczy tokenów UNI w celu zwiększenia udziału w zarządzaniu. Wstępne odpowiedzi wykazały silne poparcie pomimo potencjalnych wyzwań prawnych ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko protokołowi DeFi. Tradycyjnie wszystkie opłaty generowane przez Uniswap trafiały do dostawców płynności (LP), którzy dostarczali aktywa na platformę. Nowa propozycja planuje rozdzielić opłaty za protokół pomiędzy stakowanych i delegowanych posiadaczy tokenów UNI, zachęcając w ten sposób do aktywnego uczestnictwa w ekosystemie.

Fundacja Uniswap ujawnia stan posiadania 41,41 mln USD

Według CryptoFees, Uniswap zarobił około 3,2 miliona dolarów w opłatach w ciągu ostatnich 24 godzin, średnio 3,4 miliona dolarów w ciągu ostatniego tygodnia. Protokół obsługuje około 30% wszystkich transakcji w zdecentralizowanym sektorze finansowym. Równolegle Fundacja Uniswap ujawniła, że na koniec pierwszego kwartału posiadała 41,41 mln USD w fiat i stablecoinach oraz 730 000 tokenów UNI. W tym okresie Fundacja przyznała 4,34 mln USD nowych dotacji i wypłaciła 2,79 mln USD wcześniej przyznanych dotacji.

Gotówka fiat (USD) i stajnie są przeznaczone na dotacje i działalność operacyjną, podczas gdy tokeny UNI są zarezerwowane na nagrody dla pracowników. Ujawnienie informacji finansowych ma na celu zapewnienie przejrzystości i budowanie zaufania wśród interesariuszy w miarę zbliżania się głosowania.

W toczącej się batalii prawnej między SEC a Uniswap, protokół DeFi złożył odpowiedź na zawiadomienie agencji. Uniswap wezwał SEC do porzucenia roszczeń wobec firmy. Zawiadomienie, opublikowane w kwietniu, zarzucało, że firma naruszyła przepisy dotyczące papierów wartościowych, działając jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych i broker. Uniswap Labs twierdziło, że SEC nie ma jurysdykcji do regulowania zdecentralizowanego protokołu w ramach obecnych kategorii prawnych.

One thought on “Fundacja Uniswap ujawnia aktywa przed głosowaniem w sprawie mechanizmu opłat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *