Cena Toncoina (TON) wzrosła o 6%, ponieważ Telegram umożliwia wypłatę gwiazd do TON

Cena Toncoina osiąga nowy rekord wszechczasów Po tym, jak Telegram ogłosił, że jego użytkownicy będą mogli wymienić nową walutę Stars w aplikacji na Toncoina. Aktywność wielorybów TON rośnie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Toncoin jest notowany na nowym rekordowym poziomie 7,65 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 18,6 mld USD.
  • Analityk Ali Martinez poinformował o 237% wzroście liczby transakcji wielorybami Toncoin.
  • Użytkownicy będą mogli wkrótce wypłacić walutę Telegram w aplikacji Stars w Toncoin (TON).

Wbrew szerszej konsolidacji rynku kryptowaluta Layer-1 Toncoin (TON), ściśle powiązana z telegramem, wzrosła o ponad 6,5%. W momencie publikacji cena Toncoina osiągnęła nowy rekordowy poziom 7,65 USD przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 18,6 mld USD i wolumenie obrotu przekraczającym 354 mln USD.

Telegram ogłasza nową walutę w aplikacji powiązaną z Toncoinem

W czwartek, 6 czerwca, dyrektor generalny Telegram Pavel Durov ogłosił wprowadzenie nowej waluty w aplikacji, aby ułatwić zakup towarów i usług cyfrowych we wszystkich miniaplikacjach na platformie Telegram, w ramach ekosystemu wspieranego przez kryptowaluty.

Walutę w aplikacji, Stars, można kupić za walutę fiducjarną poprzez zakupy w aplikacji na iOS i Androida lub bezpośrednio w Telegramie. Użytkownicy mogą następnie używać Stars do kupowania produktów cyfrowych w miniaplikacjach Telegram, takich jak Notcoin i Hamster Kombat, hostowanych później na popularnej platformie komunikacyjnej. We wpisie na blogu Telegram zauważył:

„Dzięki szybkim, przyjaznym dla użytkownika płatnościom za cyfrowe towary i usługi, platforma botów i miniaplikacji pozwoli nowym rodzajom firm dotrzeć do ponad 900 milionów potencjalnych klientów w Telegramie”.

Pavel Durov ogłosił, że deweloperzy w Telegramie wkrótce będą mogli wypłacić swoje Stars w Toncoin (TON), preferowanej kryptowalucie w The Open Network. Transakcje te będą miały miejsce na Fragment, rynku Telegrama dla nazw użytkowników i reklam w aplikacjach.

Deweloperzy i sprzedawcy będą mieli następnie możliwość wymiany swoich TON na inne kryptowaluty, w tym USDT, największy na świecie stablecoin, za pomocą bota Wallet na Telegramie.

Aktywność wielorybów TON, czy wzrost cen będzie kontynuowany?

Obecny wzrost cen Toncoina ma miejsce na tle silnej akumulacji wielorybów dla altcoina. Zgodnie z aktualizacją przeprowadzoną przez czołowego analityka rynku Ali Martineza na początku tego tygodnia, transakcje wielorybów Toncoin wzrosły o ponad 237% w ciągu jednego dnia. Wykresy Martineza pokazują również, że transakcje wielorybów Toncoin wzrosły z najniższego poziomu pięciu w ciągu ostatniego tygodnia do 27 w dniu 3 czerwca.

Analitycy przewidują, że cena Toncoina wzrośnie do 10 USD, jeśli Bitcoin i szersza kryptowaluta wznowią rajd w tym roku.

One thought on “Cena Toncoina (TON) wzrosła o 6%, ponieważ Telegram umożliwia wypłatę gwiazd do TON

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *