Spore emocje przeżywali w minioną sobotę piłkarze Akademii Młodego Piłkarza. Zawodnicy z Pszczyny, Radostowic, Studzienic, Miedźnej, a także Międzyrzecza zawitali do hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie uczestniczyli w turnieju Ligi Maluchów.

Rywalizacja, w której nie wynik był sprawą najważniejszą, a dobra zabawa i płynąca z niej nauka rozpoczęła się od zmagań rocznika 2009, w której Akademię Młodego Piłkarza reprezentował siedmioosobowy zespół. Na boisku przebywało po czterech zawodników każdej drużyny, a gra odbywała się na małe bramki, bez bramkarzy.

Później dwa boiska, na których grały starsze dzieci zamieniły się w pięć placów do gry, na których zameldowało się i w jednym czasie grało niemal 50 zawodników. Na trzech z nich rywalizowały dzieci starsze, a na dwóch mniejszych zameldowali się najmłodsi zawodnicy.

Zdrowej, toczonej w duchu fair play rywalizacji towarzyszył uśmiech, a medale dla każdego z uczestników z całą pewnością pozwolą utrwalić w głowach młodych piłkarzy mnóstwo pozytywnych emocji.

Organizatorami Ligi Maluchów było Centrum Aktywności Ruchowej MTW Sport wspólnie z Iskrą Pszczyna, a także Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Obszerną galerię zdjęć z turnieju można obejrzeć na naszym facebooku : https://www.facebook.com/mtwsport/photos/?tab=album&album_id=575138119360563